D.U.K. dažniausiai užduodami klausimai
Konsultanto pagalba
Jeigu Jūsų įrenginys yra didelių gabaritų arba dėl kokių nors kitų priežasčių, galite iškart išsikviesti meistrą skambindami telefonu arba užpildydami formą.
Galite regristruoti gedimą, formoje užpildysite įrenginio tipą, modelį, apie patį gedimą, savo kontaktinę informaciją. Prieš meistrui vykstant pas jus, su jumis susisieks ir aptars visus niuancus: galimą gedimą, galimas remonto išlaidas, atvykimo datą/laiką ir kt.
Jeigu nesate tikras, ar jums reikalingas meistras ir nenori registruoti gedimo, galite tiesiog užpildyti formą "Klausti dėl gedimo", formoje įvesite tik pačią būtiniausią kontaktinę informaciją, taip pat klausimą užduokite kuo tikslesnį ir išsamesnį, tai mums leis geriau jums pagelbėti.
Garantinis aptarnavimas
Jūsų šaldytuvą, šaldiklį ar kitą buitinės ar pramoninės technikos įrenginį suremontuos mūsų įmonės specialistai. Atkreipkite dėmesį į tai, kad bus reikalinga pateikti įrenginio pirkimo dokumentą: čekį, sąskaitą arba banko pavedimo išrašą.
Visą informaciją galite pateikti nurodytoje formoje.
Remontos paslaugos
Remonto paslaugų skiltyje Jūs rasite visas mūsų teikiamas paslaugas: buitinių šaldytuvų remontas; mikroklimato įrenginių; pramoninės šaldymo įrangos remontas; oro kondicionierių ir vėdinimo sistemų pardavimas, montavmas; oro kondicionierių ir vėdinimo sistemų aptarnavimas ir remontas; atsarginių dalių užsakymas; medicininės šaldymo įrangos remontas.
Automobilinių šaldytuvų remontas; aptarnavimas; transporto šaldymo įrangos montavimas, aptarnavimas, pardavimas; automobilinių kondicionierių pildymas, patikra.
Šaldymo įrangos prekyba internetu
Jeigu ieškote ar nusprendėte įsigyti naują šaldymo technikos, mikroklimato arba oro kondicionavimo techniką, prašome apsilankyti www.salna.lt
Šaldymo technika (šaldytuvai, šaldikliai ir t. t.)
Kas yra automatinis šaldytuvo atitirpinimas arba kitaip vadinamas „Verkiantis“ šaldytuvo atitirpinimo principas?
„Verkiantis“ šaldytuvo atitirpinimo principas yra taikomas daugeliui šaldytuvų modelių, bet svarbu pažymėti tai, kad šis principas yra taikomas tik šaldytuvo skyriui, bet ne šaldymo kamerai. Šiuo principu veikiantys šaldytuvai šaldytuvo skyriaus galinėje sienelėje turi įmontuotus garintuvus (per jį yra perteikiamas šaltis) ir apačioje yra nubėgimo lovelis. Kaip jau žinome, šaldytuvo dalyje visada yra teigiama temperatūra, todėl, įsijungus kompresoriui, paprasčiau tariant šaldytuvui pradėjus dirbti, ant galinės sienelės susifuormuoja šerkšnas. Po tam tikro laiko tarpo kompresorius sustoja ir susiformavęs šerkšnas pradeda tirpti, atsiradę vandens lašeliai nubėga į lovelį, iš kurio patenka į dangtelį esantį ant kompresoriaus. Vėl įsijungus kompresoriui ši drėgmė yra išgarinama.
Bet toks šaldytuvo atitirpinimo principas turi keletą trūkumų. Pirmiausiai tai, kad šis atitirpinimo principas gali būti taikomas tik šaldytuvo skyriui, o šaldymo kamerą tenka tirpdyti rankiniu būdu (išjunginėti, laukti kol ištirps, surinkinėti vandenį). Kitas trūkumas-tai nubėgimo lovelis, kuris praėjus tam tikram laikotrapiui užsikemša arba yra uždengiamas produktais, todėl vanduo patenka ant produktų ir dėl to jie gali pradėti gesti ir t.t.
Bešerkšnė (NoFrost) šaldymo sistema?
“No Frost” išvertus iš anglų kalbos reiškia “Be šerkšno”. Iš fizikos pamokų žinome, kad šerkšnas susidaro sušalus drėgmei ant paviršiaus. Jei sušąla vanduo, susidaro ledas. Šaldytuve laikomas maistas gali skleisti drėgmę – ypač įvairios daržovės. Dėl to ir kuriamos specialios 0 temperatūros talpyklos daržovėms laikyti, nes tai optimaliausia temperatūra jas išlaikyti šviežias ilgą laiką ir neužšalti. Atsiradusį šerkšną ir ledą galima išvalyti atitirpdant šaldytuvą.
„No-Frost” sistema yra sukurta taip, kad visa drėgmė ventiliatoriumi ištraukiama iš šaldytuvo. Šalia kompresoriaus yra speciali lėkštė vandeniui kauptis. Ten ištraukta drėgmė yra šiek tiek pašildoma ir susidaro kondensatas. Kadangi kompresorius veikdamas išskiria šilumą, šalia jo esanti vanduo garuoja greičiau. “No-Frost” sistema taupo šaldytovo elektros prietaisų darbo laiką, todėl suvartojama mažiau elektros energijos.
Koks gali būti šaldytuvo valdymas?
Šiuo metu yra gaminami šaldytuvai su elektroniniu ir mechaniniu valdymu.
Mechaninis valdymas. Tai vienas iš paprasčiausių ir populiariausių variantų. Pagrindas yra paprastas termostatas, kurį sukinėdami mes neturime galimybės nustatyti tikslios temperatūros. Vietoj to mes pasirenkame tam tikrus šaldymo lygius pavyzdžiui *, **, *** ir t.t. arba 1, 2, 3, 4, 5. Čia nėra griežtos sąsajos tarp tam tikro lygio ir nustatytos šaldymo temperatūros.
Elektroninis valdymas. Jis duoda galimybę nustatyti tikslią temperatūrą (laipsniais) ,kurios Jūs norite šaldytuve ir šaldymo kameroje. Toks valdymas dažniausiai yra šaldytuvo priekyje tam tikrame valdymo skydelyje.
Elektroninis valdymas. Jums taip pat daugeliu atvejų leidžia atskirai nustatyti temperatūrą šaldytuve ir šaldymo kameroje. Esant vientisam valdymui temperatūrinis režimas yra pasirenkamas kartu, t.y. Jūs negalėsite nustatinėti atskirai, ir jeigu norėsite pakeisti šaldytuvo temperatūrą, tuo pačiu metu keisis ir šaldymo kameros temperatūra. Todėl atskiras šaldytuvo ir šaldymo kameros temperatūros nustatymas yra žymiai patogesnis.
Šaldytuvo darbo principas
Šaldytuvo veikimo principas glūdi šaldymo agente (darbinė šaldytuvo medžiaga su virimo temperatūra nuo -15° iki -30°C), tai yra jis cirkuliuoja uždaroje sistemoje, yra užvirinamas iki virimo esant žemam slėgiui ir garuodamas pasisavina šilumą iš šaldomo kūno.
Šaldymo agentas. Pagrindinis šaldymo agentas yra freonas, turintis pačią žemiausią virimo temperatūrą (-150°C) Anksčiau buvo manoma, kad freonas dėl savo sudedamųjų dalių ftoro ir chloro kenkia ozono sluoksniui, bet šiuo metu įdiegta CFC Free technologija, kuri iš freono yra pašalina šiuos komponentus.
Oro kondicionieriai
Kam reikalingas oro kondicionierius?
Gerą savijautą lemia aplinkos temperatūra, drėgmė ir oro švara. Mokslininkai nustatė, kad blogai vėdinamų patalpų oras yra kenksmingesnis už atmosferos orą. Taip yra todėl, kad patalpoje yra daug taršos šaltinių – aerozolių, buitinių chemikalų, naminių gyvūnų išskyrų ir kt. Be to, patalpų orą teigiamais jonais teršia televizoriai, kompiuteriai, kitos buitinės technikos priemonės.
Patalpų oras tampa grynesnis bei švaresnis dažnai vėdinant. O vėdinti galima ne tik natūraliu, bet ir dirbtiniu būdu – oro kondicionieriais.
Oro kondicionieriumi galima reguliuoti patalpos temperatūrą (optimali patalpos temperatūra žmogui yra 18–25 C°) ir drėgmę atsižvelgiant į poreikius.
Kondicionieriuose būna skirtingi filtrai: pirminio valymo filtras su bakterijų naikinimo priemone ir anglies filtras. Pirminio valymo filtras sulaiko labai smulkias ore esančias daleles, jį galima plauti ir naudoti daug kartų. Anglies filtras naikina nemalonius kvapus – cigarečių dūmų, maisto ir pan.
Šiuolaikiniuose oro kondicionieriuose įrengti dar modernesni filtrai, jungiantys HEPA, elektrostatinio bei anglies filtrų funkcijas. Jie gaminami natūralaus arbatos lapų užpildo pagrindu, todėl veiksmingai naikina bakterijas, esančias aplinkoje. Elektrostatiniai filtrai sulaiko dulkių daleles, augalų dulkes bei gaivina patalpos orą. Aplinka tampa švaresnė.
Šiuolaikiniuose moderniuose namuose, biuruose, konferencijų salėse bei viešbučiuose orui kondicionuoti įrengiamos konvektorių sistemos. Jomis patalpas galima ir vėsinti, ir šildyti. Patalpoms šildyti jos jungiamos prie pastato katilinės ir naudojamos vietoje radiatorių, o patalpoms vėsinti jungiamos prie vandens šaldymo mašinos.
Ar nepakaktų ventiliatoriaus?
Nuomonė, kad įrengus mažą ventiliatorių vonios kambaryje, WC ar virtuvėje bus išspręstos visos vėdinimo problemos, neteisinga. Dažniausiai ventiliatorius nepajėgus išjudinti didesnio oro kiekio.
Paprastai vonios kambario durys yra sandarios, ir ventiliatorius, įjungtas besimaudant, dirba tuščiai: oras negali patekti vidun, kad galėtų būti ištrauktas. Trauka pagerėja tik pravėrus duris. Blogai vėdinant minėtas patalpas drėgsta sienos, kaupiasi pelėsis. Taigi pavieniai ventiliatoriai mažai veiksmingi.
Kaip oro kondicionierius veikia organizmą?
Oro kondicionieriaus nauda ar žala mūsų organizmui – nuolatinė diskusijų tema. Vieni specialistai teigia, kad karštomis vasaros dienomis tai tarsi atgaiva organizmui, kiti juos laiko potencialiu ligų sukėlėju.
Tačiau daug kas priklauso nuo žmogaus užsigrūdinimo: kuo jis labiau užsigrūdinęs, tuo mažesnę įtaką turi temperatūros svyravimai tarp kondicionuoto ir lauko oro. Žinoma, jei lauke per 30 C° karščio, o kondicionierius orą atvėsina iki 16°, toks kontrastas gali pakenkti net ir didžiausio stipruolio kvėpavimo takams.
Oro kondicionieriumi reikėtų naudotis protingai, išvengiant per didelio temperatūros kontrasto - skirtumas tarp temperatūros lauke ir išorėje neturėtų būti didesnis kaip 5°-7° , kad nepakenktų akių bei kvėpavimo takų gleivinei.
Reikėtų rinktis naujos kartos oro kondicionierius, kurie skleidžia mažesnį triukšmą, mažiau trikdo poilsį ir kuriuose naudojama nekenksminga aplinkai, netoksiška šaldomoji medžiaga R407c. Anksčiau naudota medžiaga R22, pagaminta chloro pagrindu, buvo viena iš ozono sluoksnio ardytojų.
Ką dar reikėtų žinoti apie oro kondicionierius?
Oro kondicionieriai būna įvairių tipų: montuojami į langus, prie lubų, palubės-sienų, sieniniai, kanaliniai, pastatomi, mobilūs, didelio galingumo, konvektoriniai ir kt. Reikėtų žinoti, kad oro kondicionierius yra vasaros sezonui skirtas įrengimas, išskyrus tuos atvejus, jei jame sumontuotas „žiemos modulis“. Paprastai būna nurodyta, kokiai temperatūrai esant jį galima eksploatuoti.
Kad oro kondicionierius tarnautų patikimai ir ilgai, reikia reguliariai papildyti šaldomosios medžiagos kiekį, išvalyti dulkes ir kitus nešvarumus iš vidinio ir išorinio įrenginio blokų, kondensato vamzdelio, patikrinti elektrinę įrenginio dalį ir darbo režimus. Tokį aptarnavimą reikėtų atlikti kiekvieno sezono pradžioje – pavasarį.
Oro sausintuvai (drėgmės surinktuvai)
Kompresorinio oro sausintuvo veikimo principas
Šiuose sausintuvuose oras yra įtraukiamas naudojant ventiliatorius. Tada atvėsinamas iki temperatūros žemiau rasojimo (kondensacijos) taško. Toks rezultatas pasiekiamas pasitelkus specialius vėsinimo įtaisus (šalčio garinimo rite, arba dar vadinamas garintuvais), atvėsinančius orą iki žemos temperatūros, kuriai esant iš oro pasišalina drėgmė. Tada oras vėl pašildomas ir, jam pasiekus tinkamus psichometrinius rodiklius (temperatūrą ir santykinį drėgnumą), vėl tiekiamas į kambarį, kurio oras sausinamas. Šis procesas efektyviai veikia esant aukštesnei aplinkos temperatūrai, šaltoje aplinkoje jo efektyvumas krenta.
Šis sausintuvų tipas skiriasi nuo standartinių kondicionierių tuo, kad garintuvas ir kondensatorius yra įmontuoti tame pačiame oro kelyje. Standartinis oro kondicionierius perkelia šilumos energiją iš kambario dėl to, kad jo kondensatoriaus ritė išsklaido šilumą lauke. Tačiau dėl to oro sausintuve visi komponentai yra toje pačioje vietoje, nepašalinama jokia šilumos energija. Vietoj to, sausintuvo panaudota elektros energija lieka patalpoje kaip šilumos energija, taigi iš tiesų patalpa yra pašildoma, taip pat kaip elektrinis šildytuvas, kuris naudoja tiek pat elektros energijos.
Be to, jeigu kambaryje yra susikondensavęs vanduo, šilumos kiekis, kuris buvo panaudotas tam vandeniui išgarinti, bus vėl paleistas patalpoje. Sausinimo procese yra pašalinamas vandnuo ir vietoj jo paskleidžiama šilumą. Todėl sausintuvas visada šildys patalpą, netiesiogiai mažins drėgmę ir tiesiogiai mažins drėgmės lygį, sukondensuojant ir pašalinant vandenį.
Oro drėkintuvai
Ultragarsinė sistema
Ši efektyvi oro drėkinimo technologija naudoja aukšto dažnio vibraciją ir suskaido vandenį į mikrodaleles. Ventiliatorius pučia į patalpą vandens rūką ir jis automatiškai išgaruoja. Ultragarsniai oro drėkintuvai naudoja labai mažai elektros energijos. Keičiama mineralinių nuosėdų šalinimo kasetė užtikrina higienišką, tyrą vandens rūką be mineralinių ir kalkių nuosėdų. Ultragarsiniuose oro drėkintuvuose įmontuotas drėgmėmatis ir garų išleidimo reguliavimo mygtukas.
Ultragarsinės sistemos modeliai
Išgarinimo sistema
Specialus išgarinimo filtras sugeria vandenį. Ventiliatorius traukia sausą patalpos orą per drėgną filtrą ir sugrąžina jį į patalpą optimaliai sudrėkintą. Drėkinimo proceso metu oras taip pat yra plaunamas, pašalinamos aplink esančios dulkės ir nešvarumai. Priklausomai nuo temperatūros, oras absorbuoja tam tikrą kiekį vandens.
Išgarinimo proceso metu drėkinimas reguliuojasi pagal aplinką, nereikalingos jokios kitos kontrolės sistemos. Šios sistemos oro drėkintuvai reikalauja labai mažai el. energijos. Procese naudojama iš oro išgaunama energija. Užtikrinti optimalų įrengimo veikimą, drėkinimo filtras turi būti keičiamas kartą per metus.
Oro drėkintuvai-valytuvai (oro plovimo sistema)
Šio tipo įrenginiai plauna ir drėkina orą nenaudoma filtrų. Specialūs drėkinimo diskai plauna ir drėkina orą be filtrų. Jie pastoviai sukasi per vandenį. Šis metodas pašalina daug nešvarumų (dulkes, žiedadulkes, kvapus) iš oro kaip gamtoje, kur orą išplauna lietus. Oro drėkintuvas-valytuvas veikia reguliuoja drėkinimą išgarinimo principu ir nereikalauja papildomų kontrolės sistemų užtikrinti optimalią oro drėgmę. Jame įmontuota speciali antibakterinė sistema.
Šiltų garų sistema
Prieš išgaruodamas vanduo užkaitinamas.Kaitinimas vyksta kameroje, kurioje yra du elektrodai ir išgarinimo ertmė. Elektros srovė teka tarp dviejų elektrodų per vandenį. Vanduo užverda ir sukuria garus, kurie garuoja per nedidelę angą.
Kuo didesnis kalkių nuosėdų kiekis vandenyje, tuo stipresnė srovė ir didesnė garų išeiga. Visa energija šiltų garų sistemoje išgaunama iš elektros tiekimo. Karšti garai perneša energiją į patalpos orą, nežymiai padidina kambario temperatūrą. Šiltų garų drėkintuvai yra labai galingi. Santykinį oro drėgnumą reikėtų papildomai kontroliuoti drėgmėmačiu.
Šiltų garų sistemos modeliai:
Garantiniai įsipareigojimai
1. Jūsų šaldytuvą, šaldiklį ar kitą buitinės ar pramoninės technikos įrenginį suremontuos mūsų ar įgaliotos įmonės specialistai.
2. Garantiniai įsipareigojimai netaikomi:
- gedimams, atsiradusiems dėl stichinių nelaimių, gaisrų, naudotojo neatsargumo ir netinkamo eksploa-tavimo;
- esant elektros tinklo sutrikimams;
- prietaiso spalvos pakitimams (pageltimams, užsiteršimams ir pan.) ir rūdijimams;
- sužalojimams, padarytiems eksploatuojant (valymo, skutimo įbrėžimams ir kitiems mechaninių pažeidimų padarytiems defektams);
- defektams, atsiradusiems transportuojant, kai prietaisą gabena pats klientas;
- gaminio priedams, eksploatacinėms medžiagoms, pvz., nuotolinio valdymo pultams, keičiamoms lempoms, filtrams, lentynoms, dėžėms, rankenėlėms ir pan.;
- aptiktiems pažeidimams, kuriuos sukėlė pašalinių daiktų, medžiagų, skysčių arba vabzdžių patekimas į vidų, nepašalinus kalkių iš buitinio prietaiso.
3. Garantinė priežiūra gali būti nutraukta anksčiau negu numatyta, jeigu:
- prietaisas buvo eksploatuojamas ne pagal paskirtį ir ne vartotojo namų ūkyje, tenkinant asmeninius jo poreikius;
- prietaisas buvo eksploatuojamas netinkamoje patalpoje, pvz., drėgnoje, šaltoje ar pan.;
- prietaisas buvo sąmoningai sugadintas.
4. Defektai ar pažeidimai dėl gamintojo kaltės, aptikti garantinės apžiūros metu, šalinami nemokamai autorizuotos paslaugų įmonės, nurodytos garantiniame talone.
5. Nepateisinamai iškviesto technikos priežiūros punkto darbuotojo atvykimo išlaidas klientas apmoka pagal įmonės paslaugų įkainius.
Pristatant prekę garantiniam remontui, būtina pateikti visus gamintojo prie prekės pridėtus dokumentus, prekės pirkimo dokumentą (šią sąskaitą faktūrą), kuri kartu yra ir prekės garantinis talonas.
Pageidautina, kad prekę garantiniam aptarnavimui Pirkėjas pristatytų į garantinį centrą visos komplektacijo. Bet kuriuo atveju prekę būtina pristatyti tokios komplektacijos, kad ją būtų galima įjungti (turi būti pateikiama prekė ir jos maitinimo šaltinis).
Atkreipiame dėmesį, kad:
- „Dėl daiktų grąžinimo ir keitimo taisyklių patvirtinimo” įsakymas (2001 06 29 nr. 217), numato, kad: „Dideles ir sunkias (daugiau kaip 10 kg svorio) netinkamos kokybės ne maisto prekes kokybei įvertinti, keisti, taisyti ar grąžinti veža pardavėjas, jeigu pirkimo-pardavimo sutartyje nenustatyta kitaip. Tokių prekių kokybė gali būti įvertinama ir pirkėjo namuose.”
- suremontuotoms arba pakeistoms prekėms garantijos sąlygos galioja likusį garantijos laiką.